Facebook
YouTube Instagram

Jaki problem? | Trądzik

Trądzik jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie kosmetycznym czy dermatologicznym młodych ludzi, których nękają problemy z cerą. Ważne jest aby zawsze w pierwszej kolejności korzystać z pomocy specjalisty kosmetologa i dermatologa.

Trądzik zwykły jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych (nadmierne wydzielanie sebum). Zmiany trądzikowe występują najczęściej na twarzy, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób skóry u młodzieży, ale też osób starszych i nie stanowi ona zagrożenia dla zdrowia, jednak ciężki trądzik może pozostawić po sobie trwałe, szpecące blizny.

Trądzik jest chorobą przewlekłą, ale w zdecydowanej większości przypadków całkowicie wyleczalną. Podczas leczenia bardzo istotna jest współpraca specjalisty z pacjentem oraz uświadomienie pacjenta, iż efekty leczenia widoczne są dopiero po kilku tygodniach leczenia lub serii zabiegów kosmetycznych. W leczeniu trądziku skupiamy się na leczeniu zmian trądzikowych, jak również trwałych zmian potrądzikowych w postaci blizn i przebarwień.

Nasi specjaliści w walce z trądzikiem polecają: