DERMAMELAN

150 150 admin

Czym jest ‘Dermamelan’?

‘Dermamelan’ jest jedną z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu, takie jak: α-arbutyna, wyciąg ze szczawiu, kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, wyciąg z aloesu, wyciąg z lukrecji gładkiej, niacynamid, bisabolol, etoksydiglikol, kwas salicylowy, witamina E, witamina A, witamina C. Zabieg jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry i może być wykonywany o każdej porze roku. Bardzo dobre efekty uzyskuje się w przypadku skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, preparat reguluje wydzielanie łoju. Zabieg ten stymuluje również odnowę kolagenu, co daje doskonały efekt odmładzający skórę widoczny gołym okiem.

Jak działa?

Mechanizm działania ‘Dermamelan’ jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy z makijażu, następnie lekarz stosuje na skórę płyn odtłuszczający, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, zwiększając penetrację aktywnego preparatu Dermamelan 1. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Dermamelan 2. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja przebarwień. Maskę zmywa się już w domu, dlatego zaleca się wykonać zabieg po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków.

Kuracja domowa polega na stosowaniu preparatu Dermamelan 2, czyli kremu podtrzymującego efekt działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii. Krem intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Musi być stosowany wg wskazań lekarza!

Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka pierwszych dni po nim skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Następuje silne złuszczanie naskórka, które ustępuje stopniowo pozostawiając skórę gładką i rozjaśnioną.

Wskazania:

 • przebarwienia hormonalne
 • przebarwienia pozapalne
 • przebarwienia posłoneczne

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • zabiegi laserowe wykonywane w tym samym czasie (np. epilacja laserowa, ok. 2 tygodni przerwy)
 • ekspozycja na promienie UV
 • opryszczka w fazie aktywnej
 • trądzik w fazie aktywnej
 • aktywne stany zapalne skóry
 • peeling chemiczny (ok. 1 tygodnia przerwy)
 • retinoidy (ok. 6 miesięcy przerwy)
 • pochodne witaminy A (ok. 2 tygodni przerwy)

‘Cosmelan’ a ‘Dermamelan’ – różnice:

‘Dermamelan’ zawiera więcej składników aktywnych od ‘preparatu Cosmelan’ oraz dodatkowo kwas salicylowy, którego nie ma w ‘Cosmelan’.

‘Dermamelan’ zawiera: α-arbutynę, wyciąg ze szczawiu, kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, wyciąg z aloesu, wyciąg z lukrecji gładkiej, niacynamid, bisabolol, etoksydiglikol, kwas salicylowy, witamina E, witamina A, witamina C.

‘Cosmelan’ natomiast zawiera: kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinylu i kwas askorbinowy.
Wskazania, przeciwwskazania i przebieg zabiegu są takie same w obu terapiach.

Cena: 1800 zł/ 1 zabieg